Навколо цих речей серед дівчат ходять цілі легенди. Шкода від випрямлення волосся є завжди, в одних випадках він менше, в інших більше. У нашій статті ми спробуємо розібратися, чого варто побоюватися при випрямленні і яких помилок варто не допускати, щоб звести до мінімуму шкоду для волосся від випрямлення.

Ми зауважили серед наших чарівних клієток всі ці дискусії і вирішили пролити світло на дане питання: як сильно шкодить волоссю гарячий кератин, випрямляч та фен.

Чому кератинове випрямлення волосся вважають шкідливим?

Кератин – це фібрилярний білок, який має особливу міцність хімічної сполуки. Він входить до складу рогового шару волосся поряд з іншими поживними речовинами і білками, що мають інший хімічний склад. Іншими словами, кератин – це «рідке волосся», завдяки цій властивості речовина благотворно впливає на структуру, відновлюючи їх від різних пошкоджень, покращує структуру рогового шару і коріння волосся. На 90% наше волосся складаються з білка кератину. Відновлення за допомогою цієї речовини робить їх здатними чинити опір несприятливих впливів навколишнього середовища. Однак до випрямлення за допомогою кератину потрібно ставитися з  обережністю.

Вся справа в тому, що під час появи даної процедури близько 6 років тому до складу препарату для випрямлення входили шкідливі речовини. Спочатку всі засоби для кератинового випрямлення волосся містили формальдегід. Про те, що його зміст в складі засобів перевищує норму, стало відомо трохи пізніше. Формальдегід може викликати різні негативні наслідки: астму і випадіння волосся. Найстрашніший наслідок використання засобів на формальдегіді – онкологічні захворювання і проблеми із зором. Проте формальдегід дозволяє волоссю довше залишатися прямими. Сьогодні засоби для кератинового випрямлення містять в рази менше формальдегіду. keratinovoe_vypryamlenie_volos_1_18095411

Проте, це не є шкідливішим аніж кожного дня випрямляти волосся плойкою. Тому краще один раз зробити випрямлення і найближчі місяці не застосовувати плойки і не піддавати волосся гарячим температурам. До того ж волосся після кератинового випрямлення, в більшості випадків, стає на вигляд м’якими і шовковистим. Кератінове випрямлення легко розчісується, на дотик досить еластичне, живе, пружне і блискуче. Значно полегшується укладання. Вплив кератину триває більше трьох місяців.

Слід з обережністю ставитися до недорогих процедур випрямлення або відновлення волосся, тому що дійсно ефективні засоби для процедур такого роду не можуть бути дешевими. Перш ніж зважитися на кератинове випрямлення, потрібно обговорити склад засобу з фахівцем.

 

Як випрямити волосся з мінімальною шкодою для нього?

Для того, щоб кератинове випрямлення волосся в  салоні було максимально нешкідливим, потрібно усвідомити для себе кілька простих правил.

 • Перш, ніж відправлятися на процедуру ознайомтеся з відгуками клієнтів про процедуру і майстра в роботі. Думка людей говорить багато про що, якщо є хоча б пара незадоволених клієнтів, краще відмовитися від послуг такого майстра.

 • Важливо, які засоби використовує майстер. Найбільш якісні засоби для випрямлення виготовляються в США та Ізраїлі.

 • Не варто економити. Як правило, препарати на основі формальдегіду стоять трохи дешевше своїх безпечних аналогів. Не економте на собі

 

 • Не соромтеся задавати майстру всі запитання щодо процедури. Дізнайтеся заздалегідь, які засоби будуть застосовуватися, що входить до їх складу. А також ознайомтесь з переліком безсульфатних шампунів які продовжать ефект випрямлення.

Чи варто проводити кератинове випрямлення волосся – кожна представниця прекрасної половини людства вирішує для себе сама. Така процедура незамінна тим, хто хоче отримати шикарне волосся моментально. Кращі засоби для кератинового випрямлення волосся роблять волосся гладким та блискучим. Навіть зіпсоване феном та іншими приладами волосся після процедури починає виглядати дуже доглянутим. Кератинове вирівнювання допомагає позбутися посічених кінчиків. Але не варто забувати, що все можливо тільки при використанні якісних засобів.

Як звести до мінімуму шкоду від випрямлення волосся плойкою?

Перше, що є найважливішим у цій справі – це правильно підібрана плойка. Справа в тому, що випрямлення волосся плойкою з металевими пластинами за місяць призводить здорове і гарне волосся в «вбитий стан». Тому найкраще купувати плойку з турмаліновим покриттям пластин або з іонно-керамічним.
Але все ж варто пам’ятати, якою б не була плойка, не рекомендується користуватися ним дуже часто. А також перед процедурою волосся потрібно обов’язково змастити живильним засобом, це може бути термоактивне молочко або термозахисний спрей.

600x401_0_579460d7e58c0ad06fdf9f9d99555830800x534_0x59f91261_2029373431394186771

Перед використанням плойки для волосся повинні бути вимиті пластини, на них не повинні залишатися залишки лаку або гелю, так як контакт з цими речовинами при випрямленні може завдати істотної шкоди структурі волосся.
Також не варто кілька разів випрямляти одне і те ж пасмо волосся, так як це загрожує просушуванню волосся. Гарного результату можна досягти і при одноразовому проходженні по пасму.
Не об’єднуйте процедуру з вологим волоссям, це може сильно зашкодити йому.
Не нагрівайте плойку більше ніж 120 градусів і намагайтеся не затримуватися на одному місці.

Як правильно сушити волосся феном

Іноді без використання фена для красивої укладки не обійтися. До того ж не завжди вистачає часу на те, щоб висушити локони природним шляхом. Як правильно сушити волосся феном, щоб завдати йому мінімальної шкоди?
c4e466036f7a026794e24ca0ae21230b

 • Не варто сушити феном волосся відразу після миття. Спочатку його потрібно витиснути і укутати рушником на 10-15 хвилин. Так ви значно скоротите час сушіння і зменшите завданої шкоди для волосся.

 • Волосся не можна сушити гарячим повітрям. Щоб зрозуміти, як доводиться вашим локонам при укладанні, ви можете направити струмінь повітря з фена на руку. Якщо вашій шкірі гаряче, то цей режим сушіння волосся категорично не підходить. Найменш шкідлива для волосся середня температура, а найкраще – низька.

 • Правильно сушити волосся, тримаючи фен на значній відстані, бажано в 40 см. Мінімальна відстань – 10 см.

 • Перед тим, як сушити волосся феном, скористайтеся засобами для термозахисту. Він не тільки зменшить шкідливий вплив на ваше волосся, але і полегшать укладку.

 • Правильніше сушити волосся феном у напрямку його росту, а не перпендикулярно. Для цього направте струмінь повітря від коренів до кінчиків.

 • Першими правильно буде висушити коріння волосся. Кінчики висихають раніше, і якщо ви почнете сушку з них, то до кінця процедури вони виявляться пересушеними.

 • Використовуйте насадку-концентратор для фена. Він спрямовує потік повітря в одну точку і допоможе вам швидше і безпечніше висушити локони.

 • Краще не досушувати волосся до самого кінця і залишати його трохи вологими. На той час, як ви вийдете на вулицю, локони досохнуть самі.

Який висновок ми можемо зробити? Високі температури завжди шкіждиві для волосся. І абсолютно не важливо які засоби ви використовуєте. Можна лише звести до мінімуму шкідливість усіх засобів і використовувати живильні маски, термозахист, безсульфатні шампуні. Найкраще – порадитись у спеціалістів.

Дбайте про волосся та про його здоров’я разом із нами!