Відома французька модельєр Коко Шанель говорила: “Волосся щодня повинне бути такими, щоб не треба було вдягати капелюшок”.

Скільки художників і поетів оспівували в своїх творах довге, густе, прекрасне жіноче волосся. Одних надихали пекучі екзотичні смагляві брюнетки, інших – ніжні сонячні блондинки з гладкою світлою шкірою і волоссям кольору пшениці, третіх спокушували рудоволосі красуні.

08-IMG_3593

Сандро Ботічеллі “Весна”

 

Волосся – це не тільки чудова прикраса жінки, але і дуже корисний орган людського тіла. Волосся захищає шкіру голови від несприятливого впливу холоду, а також від перегріву.

Волосся людини може говорити багато про що. Зачіска може розповісти нам про те, скільки часу людина присвячує своєму зовнішньому вигляду, наскільки вона охайна і чи стежить за модою. А стан волосся підкаже, чи є у людини проблеми зі здоров’ям. Волосся цікаве з точки зору антропології та фізіології. І, звичайно ж, кожному з нас цікаво знати, як правильно доглядати за волоссям.

Для правильного та ефективного догляду за волоссям важливо грамотно визначити свій тип волосся (тобто характер салоотделения шкіри голови). Розрізняють нормальне (з помірним саловиділенням), жирне (з підвищеним саловиділенням), сухе волосся (зі зниженим саловиділенням) і змішане волосся.

Традиційно в косметології прийнято виділяти три типи волосся: сухе, жирне і нормальне. Крім того, волосся розрізняють за ознаками і властивостями.

العلاج-الطبيعي-للشعر2

Нормальне, тобто еластичне, помірно тонке, не надто сухе і не дуже жирне, шкіра голови не покрита лупою, при легкому розчісуванні може випасти до 50 волосин.

38674a0e9a09039ed86851f59c33be26

Сухе волосся більш тонке, пухнасте і тендітне. Погано відображає світло, унаслідок чого воно виглядає тьмяним, таким, що не має глянцю. Воно легко рветься, плутається, важко розчісується, січеться на кінцях. Досить часто йому супутня суха дрібна лупа. Нерідко сухе волосся – це результат неправильного догляду, а не наслідок зниженої активності сальних залоз.

 

shutterstock_178906223Жирне волосся товще, ніж нормальне, рясно вкрите жиром, більш еластичне за рахунок цього, менше поглинає воду. Має характерний тьмяний блиск, через невеликий час після миття злипається і починається здаватися брудним, неохайним. Жирне волосся часто поєднується з жирною лупою. Жирність волосся залежить від активності сальних залоз, яка, у свою чергу, є суто індивідуальною і закладається генетично. У визначеному, невеликому ступені, кількість шкірного сала, що виробляється, залежить від типу живлення і кількості споживаних з їжею вуглеводів (у першу чергу) і жирів.

 

Також є змішаний тип волосся. Волосся даного типу, це, як правило, довге волосся, жирне біля коріння і сухе на кінцях унаслідок того, що воно недостатньо змащується жиром по всій довжині. Кінці волосся цього типу, не одержуючи необхідного змащення, часто січуться.

Чим відрізняється viber imageвиснажене волосся? Як правило, це жорстке волосся, що втратило свої блиск і слухняність. Якщо такі зміни відбулися швидко і різко, то це серйозний привід для занепокоєння. Не можна також забувати, що деякі зміни волосся відбуваються поступово і своєчасно відмітити їх можна тільки під мікроскопом або спеціальним апаратом.

 

 

 

 

 

 

Визначаємо свій тип волосся

Щоб правильно доглядати за своїм волоссям, потрібно розуміти до якого типу воно відносяться. Жирність волосся залежить від типу шкіри, при жирному волоссі у вас обов’язково жирна шкіра і навпаки. Тому, знаючи, який у вас тип шкіри, легко визначити тип волосся. Крім того, проаналізувавши, як часто вам доводиться мити голову, щоб вона «пристойно виглядала», теж можна визначити тип волосся.

  • Якщо волосся сильно жирніє протягом 1-2 днів, у вас жирний тип волосся.

  • Якщо ваше волосся «пристойно виглядає» протягом 2-4 днів після миття голови, у вас нормальний тип волосся.

  • Коли волосся довго не жирніє (6 днів і більше), виглядає сухим і ламким — ваш тип волосся «сухе волосся».

 

  • Коріння вже жирні на дотик через 2-3 дні і за цей час біля коріння з’являється жирний блиск, у той же час кінці волосся виглядає сухим — у вас змішаний тип волосся.

Догляд за нормальним волоссям

Волосся нормального типу – міцне, еластичне, з красивим натуральним блиском (зустрічається головним чином у молодих, практично здорових людей).
Нормальне волосся не вимагає особливого догляду, проте необхідно підтримувати його стан, для чого можна використовувати різні полоскання з трав.

 

Особливості догляду за сухим волоссям, що січеться

Волосся сухого типу – тонке, тьмяне, ламке, легко рветься, січеться, після миття через 1-2 дні з’являється дрібна суха лупа. Частою причиною сухості й випадання волосся є неправильний догляд за ним і травмуючі дії. До перерахованих зовнішніх причин відносяться: часте використання лужного мила, гарячого фена, грубе розчісування (металевими і неякісними дерев’яними гребінцями із задирками), забарвлення з використанням закріплювача при концентрації пергідролю більше 12%, сонячна підвищена активність у поєднанні з сухим вітром (на морі), а також тривале носіння одного виду зачіски (кінський хвіст, начісування) і проділу. Неправильний догляд призводить до того, що волосина змінює свою структуру і починає розщеплюватися.
Сухе волосся вимагає дбайливого догляду. Його миють в середньому 1 раз на 10-14 днів, а в старшому віці – навіть рідше. Причому для миття волосся цього типу краще використовувати креми-шампуні, що містять також біологічно активні речовини, такі, як лецитин, вітамін B5, екстракт ромашки, липового цвіту, м’яти, паростків пшениці. Для сухого волосся існують свої рецепти сумішей, які слід втирати перед миттям голови.

Необхідно пам’ятати, що сухому волоссю шкодить сонце, сухе волосся боїться механічних пошкоджень, його слід фарбувати дуже обережно.

Особливу роль для сухого волосся грає місцеве живлення. Маски сприяють росту волосся, роблять його менш сухим, більш життєвим. Наносять їх перед миттям. Спочатку маску втирають в шкіру волосистої частини голови, а потім ретельно наносять на волосся по всій довжині.

 

Особливості догляду за жирним волоссям

Волосся жирного типу – з неприємним запахом, сальне, склеюється. До жирності волосся може призвести зміна функцій різних органів і систем організму. Волосся при цьому часто покривається жирними лусками – лупою. Підвищена жирність може бути викликана і неправильним доглядом – втиранням великої кількості жирних живильних масел, масок.
Для догляду за жирним волоссям використовують засоби, що зменшують саловиділення шкіри. Саме при цьому типі, як у чоловіків, так і у жінок відбувається інтенсивніше випадання волосся, та й зовнішній вигляд їх викликає неприємне відчуття. Зменшенню жирності волосся сприяє дотримання рекомендацій, що стосуються дотримання дієти, способу життя і ін.

Жирне волосся рекомендується мити в середньому 1 раз на 3 дні, оскільки часте миття, на жаль, не зменшує їх жирність.

Для цього типу волосся добре підходять шампуні для жирного волосся з екстрактами кропиви, шавлії, мати-й-мачухи, лепехи, польового хвоща, морських водоростей, шампуні, що містять протеїни, мікроелемент цинку, а також спеціальні лікувальні шампуні.

Якщо у вас підвищене саловиділення, вам протипоказаний масаж шкіри голови і часте розчісування волосся щіткою. Не рекомендується укладати жирне волосся феном і носити його довгим – все це сприяє посиленню саловиділення.

 

Догляд за змішаним волоссям

Дуже часто трихологам (фахівцям з догляду за волоссям) доводиться зустрічатись з такою проблемою: шкіра голови і коріння волосся – жирне, а саме волосся і особливо кінчики – сухі. Найчастіше це стає помітним вже наступного дня після миття голови.
Самостійно шкірне сало не може розподілитися по всьому волосяному стрижню, особливо у разі, коли волосся довге. Розподіл шкірного сала здійснюється механічно при розчісуванні волосся. Цей процес носить рівномірний характер при нормальному функціонуванні сальних залоз. Якщо ж їх активність надмірна, то спостерігається підвищена жирність шкіри голови і коріння волосся, але вона поєднується з сухістю волосяних стержнів. Остання найбільш поширена при частому застосуванні фарб для волосся, особливо при знебарвленні.

Багато з нас, щоб позбавитися надмірної жирності, прагне мити волосся часто і наполегливо. Але в тому-то і вся біда, що чим інтенсивніше відбувається знежирення шкіри і волосся, тим інтенсивніше функціонують сальні залози.

Як же вирішити цю проблему? В ідеалі – треба поступово і достатньо довго привчати волосся до нечастого миття. Але річ у тому, що не завжди ми можемо собі це дозволити з етичних міркувань. Наприклад, існують професії, коли виглядати на всі 100 треба щоденно, і тоді вже важко буде пояснити, чому ви з’явилися з жирним волоссям 🙂

Тому для вирішення проблеми змішаного волосся звичайно рекомендується звертатися до спеціаліста-трихолога, який розробить комплексну програму. По суті, у випадку зі змішаним волоссям така ж ситуація, що й зі змішаною шкірою – і там, і там треба доглядати за кожною ділянкою, вибираючи для нього відповідну програму.

Звичайно, що в ідеалі процедури потрібно робити в салоні краси, так як там є всі необхідні та якісті засоби для догляду. А також фахівець Вам підбере необхідний догляд в домашніх умовах.