Гарне та доглянуте волосся – завжди було предметом нашої жіночої гордості. І чого тільки ми не робимо, щоб зробити його більш густим, шовковистим і здоровим.

IMG_20160325_151848
На стан нашого волосся впливають багато чинників:
–  брак мікроелементів в нашому організмі;
– вплив вільних радикалів (це дуже активні молекули, у яких є вільне місце для електронів, і це місце вони прагнуть заповнити, віднявши електрон у інших молекул, руйнуючи структуру клітин);
–  осадження твердих частинок важких металів на нашому волоссі і багато іншого.

sulfat_free2Але чи замислювалися ви, що головним ворогом нашого волосся являються аж ніяк не фактори навколишнього середовища і навіть не те, чим ми харчуємося, а самий звичайний шампунь.

Звичайно, завдання шампуню очищати і зміцнювати волосся. Але в більшості випадків він грає зовсім протилежну роль. В середньому за рік кожна людина використовує 1,5 літра шампуню. І разом з ним в наш організм потрапляють не тільки натуральні рослинні добавки і масла, а й сульфати (sodium laureth sulfate), парабени.

Чи шкідливо це? І якщо так, то наскільки?

Розглянемо це питання більш детальніше.

Сульфати у шампунях

Візьміть свій улюблений шампунь і уважно прочитайте його склад.
Такі інгредієнти в списку як SLS, або SLES, або ALS, або ALES, це все ніщо інше, як миючі основи шампуню. А з хімічної точки зору – звичайні сульфати. Чи може хімія приносити користь організму? У більшості випадків, звичайно ж, ні. І сульфати не виняток. Додавання сульфатів в шампунь – це найпростіший спосіб домогтися густої піни, а також видалити шкірний жир з волосся і шкіри голови. І найдешевший спосіб.

Концентрація сульфатів в шампуні різна: в засобах для жирного волосся їх більше, для сухих і нормальних – дещо менше. SLS і SLES використовуються в більш дорогих шампунях, а ALS і ALES в більш дешевих.

Для миття волосся цей SLS – компонент всього лише змішують зі спеціальним пом’якшувачем, що знімає його агресивну дію. Але! Ми ж миємо голову регулярно! А регулярне використання SLS в шампунях не може не робити згубної дії. Дія ця виражається у випадінні волосся і погіршення загального стану волосяних фолікул.

Дуже довго вважалося, що сульфати в косметиці – це один з факторів, який провокує розвиток раку. Але в 2000 році в офіційному журналі американського коледжу токсикології була опублікована доповідь, який розвіяв цей міф. Багаторічні дослідження показали, що сульфати не є канцерогенами. Здавалося б, можна зітхнути спокійно і продовжувати користуватися улюбленими сульфатовмісткими шампунями.

Але все не так просто! Чи замислювалися ви, чому після використання того чи іншого засобу у вас з’являється свербіж шкіри, алергія, волосся стає тьмяним і ламким? І ось ми знову повертаємося до сульфатів і їх впливу на наше здоров’я.

Вчені довели, що висока концентрація сульфатів у шампунях може викликати роздратування шкірних покривів і слизової оболонки очей, а проникнення цих речовин в організм може привести не тільки до поразки органів дихальної системи, а й до порушень роботи головного мозку.

Лаурилсульфат, лаурет сульфат натрію, аммоніум лаурилсульфат – в чому різниця?

Як ми вже з’ясували, що найчастіше 1156195-1chto-takoe-sulfatyi-i-pochemu-oni-vrednyiзустрічаються сульфати в наших шампунях такі як SLS і SLES. Дуже часто їх плутають, але в дійсності це два різних інгредієнта, які відрізняються не тільки своїми хімічними властивостями, але і ступенем небезпеки для організму.

Лаурилсульфат натрію (Sodium Lauryl Sulfate або SLS) – це недорогий миючий засіб, який отримують з кокосового масла і нафти. Це найнебезпечніший інгредієнт у складі шампунів для волосся. Він дуже швидко видаляє жир з будь-якої основи, а також відмінно піниться. Саме тому його широко використовують в промисловості для позбавлення від жиру в гаражах і автосервісах, знежирення двигунів і в засобах для миття машин.

Вчені Медичного Коледжу Університету штату Джорджія провели дослідження, які показали, що SLS дуже швидко проникає в організм людини через шкірні покриви, потрапляє в очі, печінку, нирки, серце і мозок людини і надовго там залишається. Ці ж дослідження говорять про те, що SLS здатний змінювати білковий склад клітин наших очей і викликати катаракту. І ще один “сюрприз” даного сульфату: він може викликати затримку розвитку у дітей. Здається, вже цього досить, щоб назавжди відмовитися від використання шампунів, які містять лаурилсульфат натрію. І “бонус” від даного сульфату: він сприяє випадінню волосся, руйнування цибулин волосинок, а також виникнення лупи. Думаю, питань з приводу “безпеки” SLS більше не виникає.
Зверніть увагу, що деякі виробники маскують цей сульфат красивою назвою “компоненти, отримані з кокосових горіхів”. Наша порада: уникайте таких косметичних засобів, якщо їх якість не підтверджено міжнародними сертифікатами якості.

Лаурет сульфат натрію (Sodium Laureth Sulfate або SLES) – інгредієнт використовується в шампунях і гелях для душу для утворення піни. Також, як і SLS, дуже дешевий і становить мильну основу косметичних засобів. Його використовують як загущувач шампунів, щоб створити ілюзію дорогого засобу. SLES застосовується в текстильній промисловості як змочувальний агент. За ступенем шкоди для нашого організму лаурет кілька поступається лаурилу. Але вчені також називають його одним з найбільш небезпечних хімічних речовин в косметиці. SLES викликає сильне подразнення слизових оболонок.

Так як ця речовина використовують не тільки в шампунях, а й в гелях для душу і засобах для інтимної гігієни, то варто знати, що SLES змиває природний захисний шар шкіри, що сильно знижує опір нашого організму бактеріям. Лаурет є відмінним провідником токсичних речовин. Він легко вступає в поєднання з іншими інгредієнтами, утворює нітрати і діоксини і дуже швидко розносить їх до всіх органів. SLES високоалергенний, тому повністю протипоказаний для використання вагітними жінкам і дітям.

ALS і ALES – це Аммоніум лаурил і лаурет сульфат. Ці сульфати дуже швидко розчиняються у воді, добре піняться. Саме тому їх часто використовують в косметичних засобах таких як шампуні або гелі для душу. Молекули цих речовин дуже маленькі, тому легко проникають через шкіру в організм. Дуже агресивні канцерогени. На наше щастя, амоній лаурил сульфати ALS і ALES використовуються в косметиці набагато рідше, ніж інші сульфати.

Шампуні без сульфатів: в чому користь?

Альтернативою шампунів з сульфатами є тільки натуральна і органічна косметика. Як правило, якість будь-якого органічного косметичного засобу підтверджена міжнародним сертифікатом якості.
Вважається, що безсульфатні шампуні через відсутність агресивного компонента промивають волосся не настільки ретельно. Однак, насправді в хороші хімічні шампуні додані інші компоненти, безпечні, які здатні прекрасно промити голову і волосся.
Виробники безсульфатних шампунів замінюють сульфати рослинними компонентами: лаурет сульфосукцинат (lauret sulfosuccinate), лаурил глюкозид (lauril glucoside), кокоглюкозид (cocoglucoside), отримані з кокосового масла і глюкози. І хоча назви цих замінників теж “віддають” хімією, але можете бути абсолютно впевнені в їх безпеці і органічності.

products5

Безсульфатні шампуні:
•  не порушують природне pH середовище організму, не сушать і не подразнюють шкіру;
• ризик лупи та облисіння зведений до мінімуму;
• немає ризику для здоров’я малюків;
• волосся буде густим і сильним, менш ламким, не буде втрачати свій колір;
• і ще: виробництво шампунів без сульфатів набагато менше забруднює навколишнє середовище!

Зверніть увагу, що шампуні, які містять натуральні миючі основи, піняться не так інтенсивно, як сульфатомісткі шампуні. Але це зовсім не означає, що такі косметичні засоби гірше очищають волосся.

Які компоненти також шкідливі для волосся?

Деякі виробники почали випускати марки шампунів з знаком “Без SLS”, тобто бессульфатні шампуні. Однак це зовсім не означає, що конкретний шампунь з таким маркуванням безпечний. І не факт, що туди не додавали інші, менш поширені, але не менш небезпечні компоненти, наприклад – компонент діетаноламін, або ДЕА. Цей компонент також токсичний і подразнює шкіру.
Окрім сульфатів до складу сучасних шампунів входять так звані парабени. Це консерванти, які входять до складу не тільки шампунів, але і інших засобів косметики – кремів, тоніків і т. д. І обираючи шампунь, потрібно віддавати собі звіт – що саме ви купуєте. Якщо ви хочете зберегти здорове волосся, зрозуміло, потрібно вибирати шампунь без сульфатів і парабенів.

Парабени в шампунях

Консерванти під назвою парабени широко використовуються сьогодні не тільки в косметиці, але і в медикаментах і навіть в харчових продуктах. Своєю популярністю серед виробників вони зобов’язані своїм прекрасним антибактеріальним властивостям, які сприяють збереженості продукту. Але з іншого боку, парабени мають зворотну сторону медалі – властивість накопичуватися в людських тканинах, що і становить найбільшу небезпеку для споживачів. Небезпека ця в свою чергу залежить від концентрації парабенів в продукті, а також від того, яким саме чином вони потрапляють в наш організм.
Шампунь без парабенів не викликає алергію, не має будь-яких протипоказань, підходить для будь-якої шкіри, навіть самої чутливої.

Які шампуні краще використовувати?

На закінчення хотілося б сказати: придивіться – що ви купуєте. Краще купувати недешеві шампуні, напхані дешевої хімією, а ті, в яких немає ні ароматизаторів, ні консервантів, ні сульфатів, ні парафінів, ні барвників.

 O-way-nice1Як приклад, можете розглянути і спробувати для себе шампуні та домашній догляд за волоссям італійської фірми ROLLAND. Даній фірмі вдалося створити абсолютно органічну лінію O-Way. В її догляд, засобах для стайлінгу і відновлюючих комплексах для волосся і шкіри голови ви не знайдете шкідливі хімічні речовини, штучні добавки.

У формулах ви знайдете екстракти, ароматичні ефірні масла, отримані з лікарських рослин, які вирощуються на власній фермі методом біодинаміки. Деякі лікарські рослини, які використовуються для виробництва косметики ROLLAND, не ростуть в кліматичних умовах Італії. Тому закуповують рослини, вирощені з дотриманням етичних норм праці на еко-фермах в Бразильській Амазонії, Австралії, Індокитаю і Африки.

Органічні речовини в складі наших формул не тільки делікатно доглядають за волоссям і шкірою голови, а й дозволяють створювати ароматичні композиції для SPA-процедур.

Більше про саму продукцію та їх використання ви можете прочитати тут.

Бережіть своє здоров’я та здоров’я вашого волосся!