Закінчивши стосунки, жінки поспішають змінити зачіску. Психологи вважають, що цей далеко не завжди усвідомлений вибір може багато розповісти про наш характер або спосіб життя. З чим пов’язано бажання оновити стрижку або колір волосся, коли в нашому житті відбуваються зміни? І як наш імідж впливає на думку оточуючих про наших особистих якостях?0 

Волосся дає нам можливість виразити себе, змінитися, стати помітною або непомітною. Ви ніколи не замислювалися, чому, переживши розрив з коханими, багато жінок стрижуться? «Так вони намагаються позбутися від атрибута жіночності, яка привела їх до страждання», – стверджує психотерапевт Глорія Россі (Gloria Rossi). Але не все так просто. Відомо, що на стержні волосся відображаються всі переживання і хвороби. У цьому сенсі наше волосся можна порівняти зі стовбуром дерева, на якому колами відзначений рік життя. І чим гірше був цей рік, тим тонше коло. Саме аналіз волосся Наполеона допоміг вченим довести, що його отруїли миш’яком. На нашому волоссі позначаються періоди стресу і щастя, неправильного і повноцінного харчування, інші обставини нашого життя. Тому в кінці складного етапу багато стрижуться коротко. Це прагнення позбутися від вантажу спогадів, «зрізати» неприємну інформацію разом з волоссям.

ЗМІНИ НА КРАЩЕ

Бажання змінити довжину або колір волосся далеко не завжди виникає в результаті трагедії. «Ми вважаємо, що раз самі можемо так швидко змінитися, то і життя під контроль візьмемо легко», – пояснює психоаналітик Ізабель Королітскі (Isabel Korolitski). Приміряючи інший образ, дівчата і жінки відчувають себе впевненіше. А ще нова зачіска може підкреслити межі характеру, які до цього залишалися в тіні! Умілий майстер знає, як зробити клієнтку більш жіночною, суворою або, навпаки, легковажною. Вдалий результат подарує не тільки радість, а й почуття гармонії. І навпаки, коли очікування не виправдовуються, це може знизити нашу самооцінку. Тому ми так наполегливо шукаємо «свого» майстра.

happiness-824419_960_720

ВІК

На перші експерименти з волоссям ми наважуємося в юності. І найчастіше вони бувають «з перебором»: радикальні кольори, дреди … Зазвичай бунтарський період закінчується, коли на перший план виходять питання побудови кар’єри. У тих же, хто довго зберігає тінейджерські замашки, можуть виникнути складності в професійному та особистому житті.

До 30 років багато дівчат приходять до відтінку блонд, який молодить і виглядає жіночно. Зате в 50-60 років світле волосся, навпаки, підкреслюють недосконалість шкіри і зморшки. Ще одна помилка – ревно зафарбовувати сивину одним тоном. Від природи відтінок пасм неоднорідний, так що єдиний колір виглядає плоско і штучно. Краще вибирати природні, багатогранні тони і довіряти фарбування професіоналам.

4

 

ПОГЛЯДИ ІНШИХ

Волосся впливає не тільки на наше самопочуття, але і на те, якими нас бачать навколишні. Ті, хто відкриває лоб, зачісуючи волосся назад, здаються впевненими у собі і цілеспрямованими. Косий проділ зліва говорить про бажання применшити свою жіночність. Проділ посередині відображає внутрішнє прагнення до балансу між інь і янь (чоловічим і жіночим началами). Яскраві відтінки пасм у чоловіків мимоволі викликають як увагу, так і відторгнення, підозра в лицемірстві або підступність. Кучеряві дівчата здаються легковажнішими від тих, у кого волосся пряме.

Так, 35-річна Христина, володарка золотистих завитків, розповідає, що її протягом багатьох років не просували по службі. Заповітну посаду вона отримала, лише коли розпрямила і пофарбувала волосся. «Я була незадоволена, та й друзі сказали, що я стала виглядати старше. Але через тиждень мене зробили керівником відділу кредитування в нашому банку. Мабуть, до цього я здавалася керівництву несерйозною особистістю».

Змінюючи зачіску, ми не тільки міняємо своє життя на краще, але і злегка маніпулюємо думкою оточуючих. Прекрасний привід записатися в салон, купити передовий засіб догляду або хоча б модну шпильку.

 

Джерело: http://www.psychologies.ru/beauty/chto-skryivayut-nashi-volosyi/