У грудні був один із найпопулярніших трендів фото в «Інстаграмі» – це волосся, що розсипалося по коміру пальто або шуби і злегка присипані блискучими пухнастими сніжинками. Всі милуються сотнями лайків і хештег #зпершимснігом і #запахріздва, і красивими зачісками, які обов’язково зіпсуються під шапкою, і тому з нею ну ось просто ніяк! Хто у всій цій передноворічній радості замислюється про те, що подібна поведінка просто згубна для нашого волосся? Правильно, ніхто. А треба було б.

 

Girl twirling and flipping hair in snowstorm.

new-york-moc-rf16-1425Тим часом зима – це просто колосальний стрес для волосся. Коктейль з таких страшних інгредієнтів, як морозне повітря, сильний вітер, перепади температури і вологості сильно впливають на стан волосся. Після настільки гнітючих заходів, як без головного убору і тривалі фотосесії на снігу, воно стаює ламким, дуже сухим і втрачає природний блиск. Розпускати волосся взимку і ходити без шапки (щільного шалю, теплої хустки) шкідливо для здоров’я наших локонів, але саму грізну небезпеку становить переохолодження шкіри голови і, як наслідок, волосяних цибулин. Ні в якому разі не виходьте на вулицю без головного убору навіть при температурі -2 ° С! Здавалося б, незначне переохолодження шкіри голови може призвести до втрати величезної кількості волосся.

Механізм облисіння досить простий, і це не результат народних страшилок на форумах і не спосіб навчити дітей надягати шапку. Все абсолютно реально: від холоду кровоносні судини шкіри голови звужуються, що веде до порушення кровообігу і, відповідно, до погіршення харчування волосяних цибулин. Внаслідок цього, щоб уникнути подальшого переохолодження голови, організм змушений збільшувати шар підшкірної жирової клітковини. Виходить замкнуте коло: чим частіше ви ходите без шапки, тим більше організм виділяє жиру, щоб зігріти шкіру голови, а чим більше жирний шар, тим гірше кровопостачання коренів волосся. При тривалому знущанні над волоссям в результаті виявляється ось що: волосся, не отримуючи достатньої кількості поживних речовин, відмирає і випадає. Новому волоссю рости нікуди: над ними тягнеться товстий жировий прошарок. Ріст нового волосся зупиняється.

2_54

Головні убори із синтетичних матеріалів – найгірший з можливих варіантів утеплення. Поміркуйте самі: синтетика не дозволяє повітрю циркулювати. На шкірі просто створюється парниковий ефект. Так що постарайтеся носити шапку виключно з натуральних матеріалів. У хутряних шапках дуже тепло і зручно, але вибирайте з обережністю: шапки-вушанки, щільно прилягають до голови, призводять до значного погіршення зовнішнього вигляду волосся і їх жирності. Якщо ви купите товсту, колючу вовняну шапку – вона може викликати подразнення шкіри. Найкраще вибирайте шерсть з домішками. Якщо ви любите хутряні навушники і теплі пов’язки на голову, пам’ятайте, що ці аксесуари жодним чином не захищають волосся від негативного впливу зовнішніх факторів. Крім того, стежте за тим, щоб шапка відповідала вашому розміру голови і не здавлювала її (результат від здавлювання – зведення до мінімуму надходження поживних речовин і крові до волосяних цибулин). Заходячи в приміщення, відразу ж знімайте шапку – нехай шкіра голови трохи відпочине і «подихає». Виходити в мороз на вулицю з вологим волоссям також вкрай небажано. Хоча, здавалося б, як холод може нашкодити волоссю, воно ж не мерзне? Так, дійсно, волосся – це рогова утворення волосини, і в ньому відсутні нервові закінчення, тому воно просто не може відчувати, що мерзне. Однак не слід забувати, що локони на 15% складаються з води, яка, як відомо, замерзає на морозі. Тобто волосся заморожуються зсередини при низьких температурах! Наслідки легковажного ставлення до головних уборів в холодний період просто катастрофічний. Можливо, не відразу (це залежить від його здоров’я), але волосся обов’язково стає ламким, сухим, тьмяніє, січеться, має абсолютно неживий вигляд і, що найстрашніше, випадає. Це може бути постійне випадання волосся, а може бути алопеція, яка закінчується припиненням зростання нового волосся і сильним облисінням. Не варто перевіряти результати ризикуючи, в буквальному сенсі, головою.

new-york-moc-rf16-0856Окрім того, волосся в зимовий період може постраждати від різких перепадів температур. Підвищена сухість повітря в приміщеннях, опалювальних кондиціонерами і батареями, в поєднанні з підвищеною вологістю морозного повітря на вулиці створюють для волосся ситуацію постійного стресу: нашій гриві то тепло і дуже сухо, то дуже холодно і волого. Витримати подібні випробування під силу тільки ну дуже здоровому і доглянутому волоссю, але навіть і таке може при цьому втратити блиск, еластичність і виглядати, м’яко кажучи, погано. А якщо волосся вже пошкоджене і ослаблене, то взимку зі стрибками температур перетворюються в зовсім тьмяне і мляве. У холодну пору року лупа з’являється навіть у тих, хто раніше не стикався з цією проблемою. Виною цьому все ті ж перепади температур, які не дозволяють організму зорієнтуватися з кількістю підшкірного сала, що виділяється і тісні шапки, через які шкіра голови не може нормально «дихати». Щоб позбутися від цієї неприємності, підберіть спеціальний дерматологічний шампунь проти лупи. Успішно допоможуть позбутися від такої проблеми і натуральні масла, наприклад масло чайного дерева, що володіє антибактеріальною дією.

У морозну погоду не користуйтеся шампунями для глибокого очищення: разом із забрудненням вони повністю змивають з волосся весь захисний шар. Якщо все-таки без них ніяк, то після миття обов’язково нанесіть густий і поживний кондиціонер. Мінімум раз на тиждень робіть живильні і зволожуючі маски для волосся. І тоді локони скажуть вам спасибі у вигляді завидного блиску, що не припиняє росту і здоров’я, але тільки в обмін на те, що ви в складний зимовий період допоможете йому не стати схожими на солому.

new-york-moc-rf16-1749

 

Джерело: http://elle.ua/