Як правильно вибрати курси перукарів?
Ви бажаєте за відносно короткий термін оволодіти професією перукаря? Тоді ваш шлях – на курси перукарів. Але як обрати такі курси, щоб не було розчарувань та марно витраченого часу і грошей? Сьогодні ринок освітніх послуг пропонує безліч різноманітних курсів перукарів тривалістю від двох тижнів до року. Навчанням перукарів в наш час займаються не тільки навчальні заклади перукарського профілю, але і салони краси, перукарні, косметично-торгівельні компанії. Ціни на навчання теж істотно різняться і досягають інколи захмарних висот. А якість навчання, при цьому, не має прямої залежності від її вартості. То ж на що слід звернути увагу, обираючи курси перукарів?
Тривалість навчання на курсах перукарів.
Якби вас не переконували, що за місяць з вас «зроблять» професіонала, не вірте. Це неможливо. Уміння і навички формуються поступово: від простих до складних. Можна, звичайно, «галопом» пробігти всю програму, але щоб навчитись, щось робити руками, слід тренуватись. А для цього одного-двох місяців недостатньо. Оптимальним терміном навчання на базових курсах перукарів , тобто «з нуля», вважається 4-5 місяців.
Програма навчання на курсах перукарів.
Перед початком навчання вас повинні ознайомити із програмою курсу. Добре, якщо зміст програми розміщений на сайті закладу, а ще краще, коли перед першим заняттям проводяться організаційні збори, на яких детально знайомлять із тематичним планом. Щоб не вийшло ситуації, коли, наприклад, на питання: «А чому ми не вивчаємо технік фарбування волосся?», вам впевнено скажуть, що програмою це не передбачено. Зміст програм на різних курсах перукарів відрізняється, але «необхідний мінімум» базового курсу складають такі тематичні блоки: «Стрижка волосся», «Укладання волосся», «Фарбування волосся».


Співвідношення теоретичних і практичних занять на курсах перукарів.
Мета, з якою ви записуєтесь на курси перукарів – набуття практичних навичок та умінь виконувати перукарські послуги (стригти, укладати, фарбувати волосся). Саме тому особливо важливе місце в професійній підготовці перукаря займають практичні заняття. Записуючись на курси перукарів , в першу чергу поцікавтесь кількістю практичних занять. Нажаль, є такі курси, на яких слухачі пишуть місяць-два конспекти, потім їм показують декілька стрижок (добре, якщо «наживо», а то й іноді тільки на відео) і, якщо «клієнтів» знайдуть, то навіть «підстрижуть» одного-двох . В ідеалі, слухачі курсів перукарів займатись «письмом» не повинні. Теоретична основа курсу повинна видаватись у друкованому вигляді у формі методичних розробок, а викладач повинен займатись не «диктуванням», а роз’ясненням основних теоретичних положень. Це дає можливість скоротити час на теоретичну підготовку, яка оптимально не повинна перевищувати 20% навчального часу на курсах перукарів.
Особливості організації навчання на курсах перукарів.
Важливо з’ясувати в яких умовах відбуваються заняття. Навчання перукарському мистецтву повинно здійснюватись у спеціально обладнаному приміщенні, в якому кожен слухач повинен мати окреме «робоче місце» з дзеркалом, світлом, розеткою. У навчальному процесі повинні застосовуватись сучасні навчально-тренувальні засоби.
«Приховані» витрати.
Можна знайти курси перукарів із невисокою вартістю навчання. Але потім дізнатись, що інструмент «слід купувати» тільки у них. І на заперечення, про те що «у мене вже є перукарські ножиці», вам скажуть, що ваші не підходять, слід «викупати» увесь комплект інструментів. Здогадуєтесь, скільки це може коштувати? Саме тому поцікавтесь, чи залишать вам право самому вирішувати: за 50 гривень купувати ножиці, чи за 500 доларів. Те ж саме і з професійною косметикою для волосся. Вище вже згадувалось про організаційні збори, на яких слід чітко з’ясувати, які витрати можуть бути додані до ціни, задекларованої у рекламі курсів перукарів.

