Підвищене випадіння волосся – справжня проблема 21 століття. За статистикою кожна людина хоча б раз у житті стикається з цією проблемою. Не дивно, що існує чимало міфів про причини виникнення та шляхи вирішення такої поширеної проблеми. Оскільки для вибору ефективних шляхів вирішення проблеми підвищеного випадіння волосся важливо мати у своєму розпорядженні достовірну інформацію, в нашій статті ми розглянемо найбільш поширені міфи.015

 

Міф 1. Волосся на гребінці – вірна ознака випадіння волосся

Випадіння волосся – це природний фізіологічний процес. Справа в тому, що кожна волосина живе своїм життям, яка складається з 3 фаз: фаза зростання, коли волосся харчується і інтенсивно росте, фаза деградації, коли харчування волосини поступово припиняється, зростання сповільнюється, фаза відпочинку – період, коли волосся не отримує харчування і готове випасти в будь-який час при механічному впливі (миття, розчісування і т.п.). При цьому на місці випавшої волосини починає рости нова. Нормальним є такий стан, при якому велика частина волосся (80-90%) знаходиться у фазі росту. Норма випадіння волосся у кожного своя і залежить від спадковості.

Міф 2. Випадання волосся – це чисто чоловіча проблема

Підвищеним випадінням волосся страждають як чоловіки, так і жінки. За статистикою 96% чоловіків і 79% жінок з віком зіштовхуються з цією проблемою. Тільки, на відміну від чоловіків, випадіння волосся у жінок не носить локального характеру у вигляді появи об’ємних лисин. Як правило, помітне порідшення волосся у жінок охоплює всю поверхню голови. Розрізняються і причини втрати волосся у різних статей. Чоловіки частіше страждають випадінням волосся, обумовленою спадковістю, у жінок це явище пов’язане зі станом здоров’я і з несприятливим впливом зовнішніх чинників: стресів, порушеної екології, радіації, безконтрольного прийому медичних препаратів.

Міф 3. Волосся буде випадати сильніше, якщо мити його щодня

zhirn-volossya-scho-robiti-z-cyeyu-problemoyu_971Часте миття волосся не може стати причиною підвищеного випадіння волосся. Шампуні дають лише зовнішній вплив на волосся і шкіру голови, і ніяк не впливають на волосяні фолікули, які розташовуються в глибоких шарах шкіри. Механічний вплив на волосся під час миття голови полегшує випадання тільки того волосся, чий життєвий цикл вже завершився і яке випаде в будь-якому випадку найближчим часом.

 

 

Міф 4. Використання гелів для укладання волосся і лаків провокує випадіння волосся

Засоби для укладання волосся не проникають в шкіру голови, а осідають на волоссі, тому вони не надають будь-якого впливу на волосяні фолікули, і, як наслідок, не впливають на ріст волосся. Неякісні фіксатори для волосся можуть лише пошкодити саму довжину волосини, зробити її ламкою та виснаженою, обезводненою.

Міф 5. Проблему підвищеного випадіння волосся можна вирішити за допомогою засобів народної медицини

Народними засобами (компресами з реп’яховою/касторовою олією, масками з цибулею/часником, перцевою настоянкою, гірчицею) і засобами на основі тільки рослинних екстрактів проблему інтенсивного випадання, а тим більше облисіння, не вирішити. Вони можуть бути використані тільки для профілактики випадіння. Для ефективного вирішення проблеми випадіння волосся необхідно використовувати засоби на основі сучасних активних компонентів. Провідні фахівці-трихологи, вирішуючи проблему випадіння волосся, вважають, що найбільш вивченими і ефективними є засоби на основі активаторів калієвих каналів.

Міф 6. Коли починається облисіння допомагають шампуні проти випадіння волосся

При інтенсивному випадінні волосся навіть на початковій стадії використання тільки шампунів (будь-якої марки і будь-якого складу) буде неефективно, так як необхідно тривалий час впливати безпосередньо на волосяні фолікули. Тому підійдуть тільки незмивні засоби (бальзами-спреї, лосьйони, сироватки), які наносяться безпосередньо на шкіру голови, а також різноманітні процедури для шкіри голови у професійних салонах краси.

Міф 7. Одна з причин випадіння волосся – засмітилися волосяні фолікули. Існують спеціальні шампуні, що “прочищають” фолікули волосся за допомогою чого можна запобігти облисіння

Наукових доказів того, що фолікули можуть фактично “засмітитися” і запобігти зростанню волосся не існує. Єдиний момент коли волосині важко прорости у тому випадку, коли шкірний жир блокує саму пору з якої росте волосинка. Тоді потрібно ретельно мити шкіру голови та два рази під час миття.

Міф 8. Для запобігання випадінню волосин необхідно підстригти волосся, тому що слабкі коріння його не витримують

Ніякого зворотного зв’язку між довжиною волосся і його підшкірної частиною не існує, тому цей варіант проблему випадіння волосся не вирішить.

 

Міф 9. Вилікувати облисіння неможливо

mazna-kosaСучасна наука здатна запропонувати результативні способи лікування облисіння. Головне – вчасно вжити заходів, проконсультуватися з фахівцем, з’ясувати справжню причину і точно слідувати рекомендаціям. Навіть в запущених випадках можна підібрати лікування, яке допоможе хоча б призупинити процес. Запорукою успіху є усунення фактора, що викликав випадіння, і застосування сучасних засобів проти випадіння волосся. Як підкреслювалося раніше, найбільш ефективними є засоби на основі компонентів групи активаторів калієвих каналів, вони здатні не тільки зупинити випадіння, а й повернути втрачене волосся. Посилити ефект допоможе застосування зміцнювальних шампунів і масок, бажано, однієї серії, оскільки їх рецептури максимально адаптовані до спільного застосування. У разі спадкової схильності або вікового випадіння волосся рекомендується регулярне повторення курсів.