Ось і настала зима. З її приходом нам усім треба дбати не тільки про шкіру, але і про волосся. Часто в зимовий період багато помічають, що волосся стає  більш ламким, сухим і часто починають випадати. Щоб воно завжди залишалося пишним, красивим і здоровим, ми пропонуємо кілька нехитрих порад по догляду за волоссям взимку у домашніх умовах.

tumblr_lvg6okijrw1qcsokzo1_1280

1.Приймайте вітаміни. Зараз, на щастя, немає дефіциту вітамінно-мінеральних комплексів, тому ви можете вибрати будь-який відповідний варіант. Це можуть бути мультивітаміни для зміцнення організму, «ударні» комплекси для спортсменів (якщо ви відчуваєте серйозні фізичні навантаження), а також спеціалізовані препарати для волосся, шкіри і нігтів. У період холодів волосяні фолікули також необхідні цинк, поліненасичені жирні кислоти, кальцій, залізо, сірка.

2. Перегляньте харчування. Це головне, що потрібно зробити, якщо з волоссям взимку твориться біда. Більшість перерахованих вище макро- і мікроелементів можна отримати зі звичних продуктів. Наприклад, вживаючи 2-3 рази в тиждень жирні сорти риби, ви покриєте потребу організму в Омега-3, а щоденний прийом необхідної кількості рослинного і тваринного білку активізує метаболізм і дасть ресурс для побудови волосяного стержня. Дорослій людині необхідно вживати що найменше 1 г білка на 1 кг ваги. Білок міститься в м’ясі, рибі, яйцях, сирах, печінці, сої, паростках пшениці, горіхах і бобах.

%d1%80%d0%bf%d1%86%d0%b8%d0%be%d0%bd%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d0%be%d0%b5-%d0%bf%d0%b8%d1%82%d0%b0%d0%bd%d0%b8%d0%b5Крім того, взимку вкрай важливо не урізати в раціоні складні вуглеводи, адже вони є джерелом енергії, необхідної для підтримки всіх систем організму. Складні вуглеводи – це каші (вівсяна, гречана, перлова), рис (бурий, дикий), макарони з цільних сортів пшениці, цільнозерновий хліб, висівки.

 

3. Намагайтеся мити голову не гарячою водою, а теплою або навіть прохолодною. Правильний догляд за волоссям взимку – це, перш за все, акуратне миття. Занадто гаряча вода сприяє більшій ламкості, особливо, в зимовий час. Крім того, високі температури підсилюють роботу сальних залоз – вони починають інтенсивно зволожувати волосяну частину голови, в результаті чого волосся стає жирним набагато швидше.

5432380195_b1e6d5959a_z4. Не варто терти волосся рушником і розчісувати мокрі пасма. Пересушені морозами локони особливо чутливі до механічних пошкоджень у вологому стані, лусочки зволожені водою стержня нещільно прилягають один до одного. Тому ви ризикуєте порвати їх гребінцем або пошкодити структуру, розтираючи рушником.

 

5. Замініть засоби для укладання волосся. Використання різноманітних засобів для укладання потрібно звести до мінімуму, віддаючи перевагу тюбикам з доглядом і поживними компонентами, які не на водній основі. Щоб підготувати волосся до зими, запасіться спреями і легкими мусами після миття. Незмивні засоби прекрасно згладжують пухнастість і дарують волоссю блиск, плюс знімають електростатичне напругу і живлять.

6. Зволожуйте локони і шкіру голови. У зимовий період дуже важливо пити достатню кількість чистої прісної води, щоб волосся і шкіра не страждали від посухи. Норма споживання води для дорослої людини – 30 мл на 1 кг ваги. Крім того, потрібно постаратися нейтралізувати негативний вплив опалення в будинку – сухе повітря сильно зневоднює волосся. Для підтримки оптимального рівня вологості можна використовувати найпростіший зволожувач повітря, який легко знайти в магазині побутової техніки.

7. Покращуйте кровопостачання в шкірі голови. Під впливом низьких температур і в “обіймах” тісних головних уборів судини звужуються, ускладнюючи приплив поживних речовин до цибулин. Через це до кінця зими ми виявляємо на голові тьмяну мляву і досить поріділу копицю волосся. Щоб цього не сталося, трихологи рекомендують регулярно проводити масаж шкіри голови. Ви можете проводити його самостійно, просто масажуючи подушечками пальців. m23

Не зайвим буде також масажувати шийний відділ хребта, тому як порушення діяльності судин шиї може призвести до зниження розумової діяльності і випадання волосся, що і відбувається, як правило, саме взимку.  Якщо незручно масажувати шию і плечі самостійно, придбайте спеціальний аплікатор з голками – перший час лежати на ньому буде дискомфортно, однак результат ви відчуєте практично відразу.

8. Як можна рідше користуйтеся феном з гарячою сушкою і плойками, а якщо є можливість, варто зовсім від них відмовитися.

9. Не варто також відмовлятися від шапки. Від холоду кровоносні судини голови звужуються, в результаті доступ поживних речовин до коріння обмежується, що призводить до ослаблення і можливого випадіння волосся. Вибираючи шапку, зверніть увагу, щоб її зворотний бік  був зроблений із натуральної тканини, і обов’язково знімайте шапку в приміщенні, не даючи можливості волоссю «потіти».

10. Підвищуйте імунітет. Стреси і постійні недосипання різко знижують захисні функції організму в зимовий період, що призводить не тільки до застуд, але і до деяких дерматологічних захворювань. Так, себорейний дерматит, що викликає лупу і випадіння волосся, є результатом інтенсивного розмноження грибкових бактерій, які тільки і чекають можливості окупувати поверхню шкіри голови. Щоб цього не допустити, пийте вітаміни, харчуйтеся корисною їжею, займайтеся спортом 2-3 рази на тиждень, дотримуйтеся режиму праці та відпочинку.beg-zimoy_dihanie_privikaem
Якщо, все-таки вам не вдалося уникнути стресу і агресивного впливу зовнішнього середовища внаслідок настання холодів, і ви зіткнулися з проблемою підвищеного випадіння волосся, не варто впадати у відчай, а відразу застосувати комплексних заходів щодо усунення проблеми. Крім того, взику зайвим не буде і догляд за волоссям в салоні.