Як би нам не хотілося продовження літа, але осінь ось-ось постукає у двері. mini_4Влітку наша шкіра і волосся отримують багато вітамінів і сонячного світла. Якщо не зловживати сонячними ваннами, то шкіра і волосся скажуть нам спасибі. Але так складно тримати себе в руках, коли скупатися в довгоочікуваних сонячних променях ми, як правило, можемо лише раз у році. Після декількох тижнів щастя, протягом яких шкіра і волосся, на відміну від нас, отримували тільки стрес, ми стикаємося з загальними проблемами: шкіра починає лущитися, а волосся виглядає пересушеними і тьмяним. І тепер саме їм потрібна відпустка, особливий догляд і повне відновлення!

Восени волосся особливо чутливе, примхливе і неслухняне. Воно стає ламким, тьмяним, починає випадати та сіктися більш інтенсивно.

Чого лише не робить більшість із нас, щоб повернути волоссю красу. Але багато рецептів, на жаль, не лише неефективні, а й згубні для волосся.

Для початку заспокоємось і дізнаємось чому волосся так “жахливо випадає”.

gKOZQdGUD_Y

Під впливом холоду порушується мікроциркуляція крові в шкірі голови, волосся стає тьмяним, слабким. Уповільнення росту волосся супроводжується збільшенням норми їх випадання. Якщо влітку це від 40 до 70 волосків в день, то восени вже до 150. Але що значно гірше так це те, що у деяких жінок до другої половини осені волосся стає настільки ослабленим і ламким, що випадіння починає значно перевищувати норму. Ось чому догляд за волоссям восени має бути особливим і спрямований на те, щоб запобігти такій ситуації і зберегти волосся здоровими, повними життєвих сил і блиску. А для цього, зрозуміло, необхідно забезпечити йому якісний догляд.

Нашому організму восени потрібні вітаміни. Підживлюйте своє волосся спеціальними бальзамами і масками. Не варто захоплюватися народними засобами – далеко не всі вони корисні, а деякі навіть здатні завдати чималої шкоди волоссю. Краще зверніть увагу на професійну косметику і проконсультуйтеся з перукарем. Перш ніж приймати якийсь вітамінний комплекс, проконсультуйся з лікарем. Наприклад, вітамін А потрібен, щоб волосся добре росло, але при гіпервітамінозі вони можуть почати випадати та сіктися. Тому не варто самовільно пити жменями вітаміни або склянками морквяний сік, багатий на вітамін А. Його щоденна норма – не більше 100 мл.

Як часто мити волосся та якою водою?

094215887Не слід мити волосся занадто гарячою водою, в холодний період року. Гаряча вода підсилює роботу сальних залоз і подразнює шкіру голови, тому мити голову найкраще водою температури 35-38 градусів. Якщо у вашій місцевості жорстка вода, тоді хоча б для ополіскування використовуйте кип’ячену воду – волосся краще вкладатиметься. Але недостатньо просто правильно мити волосся в цей період, догляд за волоссям восени повинен захистити їх від осінніх негараздів і поліпшити загальний стан, для чого слід збагачувати шампунь вітамінами А, В, С, Е і В12. Це допоможе значно зміцнити волосся і зменшити їх випадання і посіченя. Придбати масляні розчини вітамінів можна в будь-якій аптеці.

У першу чергу відмовтеся від засобів із серії “2 в 1”, такий комплексний догляд в одному флаконі, краще відкласти до весни. Купуйте і шампунь і бальзам (кондиціонер), можете дотримуватися однієї серії або лінії.

Після миття волоссю необхідне живлення і зволоження. Маски, звичайно ж, є невід’ємною частиною догляду за волоссям цілий рік. Що ж стосується догляду за волоссям восени, тут є свої особливості, адже незалежно від типу волосся, їм потрібний додатковий захист і живлення.

Волосся слід мити в міру його забруднення. Принцип, який був популярний у наших мам-бабусь: мовляв, часто митимеш голову – волосся повипадає, вже не актуальний. Річ у тім, що в минулому засоби для волосся були доволі агресивними, звідси й порада – мити голову рідше.

У наші дні якісні засоби з догляду й фарбування волосся містять спеціальні речовини, спрямовані на захист і зміцнення волосся від впливу руйнуючих чинників. Головне, користуватися засобами з догляду, які підходять до вашого типу та структури волосся.

(Про натуральний комплексний засіб читайте тут ).

Розчісування і масаж голови.

n5-WQ7wOxTEПравильний догляд за волоссям і правильний вибір аксесуарів. Зокрема, гребінця. Приослабленому волоссі в щоденному догляді перевагу краще віддати дерев’яному гребінцю з великими рідкими зубами. Розчісувати волоссятреба акуратно, не поспішаючи, в різних напрямках. Процедура повинна займати близько 3-5 хвилин. Потім можна скористатися і масажною щіткою, пригладжуючи волосся. Також чудово буде присвятити хоча б 5 хвилин в день масажу голови подушечками пальців. Це стимулює кровообіг в шкірі голови і, відповідно, позитивно впливає на ріст волосся, який зазвичай в осінній період уповільнений.

 

 

Стрижка

Осінь – вдалий час для того, щоб підрівняти волосся і обрізати сухі посічені кінчики. Для початку, без жалю, роstrich_volosy_vo_sneзстаньтеся з кількома сантиметрами довжини свого волосся, краще обстригти посічені ламкі кінчики,  це додасть вам більш охайний вигляд та не дозволить посіченню псувати волосся далі.

Восени можна робити різноманітні зачіски, однак не варто захоплюватися лаком, пінками та іншими засобами для укладання волосся. Те ж стосується хімічної завивки і знебарвлення: не рекомендується робити їх восени, коли волосся і так ослаблене і потребує особливого догляду.

Не розпускайте волосся на вулиці, особливо у вітряну і холодну погоду. Акуратна зачіска здатна захистити волосся від несприятливої погоди. Головний убір восени також чудовий захист, але в теплому приміщенні краще його зняти.

 

 

У сучасному мегаполісі, все менше людей, які могли б похвалитися здоровим волоссям “без зусиль”. На жаль, нинішній ритм і стиль життя, стан екології і неправильне харчування, все це наче в дзеркалі відбивається на стані нашого волосся. Приділіть йому увагу. Пам’ятайте, кожна з нас заслуговує красиве і здорове волосся.