Трихологія (з давньо грецької «тріхос» – волосся і «логос» – наука, вчення) – галузь медицини, яка займається дослідженням і вивченням структури волосся людини, його захворюваннями, лікуванням і розробкою методів профілактики захворювань волосся і шкіри голови. Трихологія в медицині, є одним з дерматологічних напрямків.
Трихолог займається лікуванням волосся людей, у яких з’явилися проблеми з волоссям, а також зі шкірою голови. На жаль, такі неприємності виникають як у дорослих, так і у дітей. Кваліфікований трихолог на першому прийомі задасть питання, щодо того, що саме відчуває клієнт, свербить у нього голова, коли почалися проблеми з волоссям. Також фахівець з’ясує про стан волосся родичів. Часто трапляється так, що генетична схильність є причиною погіршення стану волосся. Також в зобов’язання трихолога на первинному огляді входить з’ясування інформації про пережиті стреси. Тоді ж відбувається огляд, в якому фахівці дуже часто виявляють дисбаланс в волоссі. У клініках трихолог ці дослідження відбуваються на молекулярному рівні. Тобто отриманий волосся пацієнта розглядається під спеціальним мікроскопом. Отримані дані виявляють причини захворювання. В результаті фахівець трихолог виявляє проблеми, які вирішуються з його рекомендаціями і допомогою, а також хвороби, які необхідно вирішувати з лікарем відповідного напряму.
Перед вами список порушень у здоров’ї волосся, які зустрічаються найчастіше: лупа, витончення волосся, себорея, сухі або жирне волосся, псоріаз, дерматит, надмірна ламкість волосся або їх випадання, облисіння тощо.
Лікування
Після того, як провелась діагностика спеціаліст назначає певні процедури та домашній догляд.
Первинна консультація включає в себе збір анамнезу, комп’ютерну діагностику шкіри голови, якщо необхідно, консультацію вузьких фахівців, завдяки яких складається індивідуальний план лікування волосся і шкіри голови. У деяких випадках призначаються додаткові методи дослідження.
Індивідуальна програма лікування волосся може включати в себе:
• призначення лікування з середини;
•лікувальні SPA-процедури відновлення волосся професійними засобами, що включають в себе спеціальні лосьйони, краплі, бальзами, маски в індивідуальних пропорціях для лікування конкретного випадку;
• апаратні методики;
• ін’єкційні методики (мезотерапія, плазмотерапія);
• індивідуальний підбір професійних засобів, для домашнього догляду.
Який засіб обрати
Правильно підібраний шампунь – запорука здорового і красивого волосся. Основна заковика тут – підібрати той шампунь, який підійде особисто вам. Для початку проаналізуйте індивідуальні особливості шкіри: вона може бути сухою, чутливою, нормальної або жирної.
Суха шкіра голови (не плутати з сухими кінчиками!) Характеризується сверблячкою, відчуттям стягнутості, лущенням. Як правило, подібні симптоми – результат неправильного догляду, загальною обезвоженності організму або навіть дерматологічного захворювання. До речі, якщо сухість проявилася раптово і завдає серйозний дискомфорт, краще відразу звернутися до трихолога. У всіх інших випадках спробуйте поміняти звичний шампунь на спеціальний засіб, що має кислотний ph (від 4.0 до 5.5) і містить зволожуючий комплекс.
Жирна шкіра голови, у свою чергу, може бути генетичної характеристики. У тому, що коріння волосся швидко стають сальними і не тримають об’єм, винна підвищена активність сальних залоз. Втім тут можна і потрібно боротися за допомогою спеціальних, добре очищувальних продуктів. Зверніть увагу на шампуні з більш високим ph (5.5-7.0). Вони містять невеликий відсоток лугу, що підсушує шкіру. Для чутливої шкіри голови варто підібрати м’який шампунь без ароматизаторів.
Як бути власницям нормальної шкіри? Орієнтуйтеся на стан волосся. Також необхідно проводити і процедуру глибокого очищення – для цього використовується глибоко очищуючі шампуні з ph (від 8.5), пілінги шкіри голови, глина, скрабування. Цей комплекс розкриває кератинові лусочки і вимиває з волосся частинки хлору, залишки барвника та інше «зайве».
Усі засоби повинні бути органічними та натуральними, щоб не пошкодити шкірі та волоссю. Тому звертайте увагу на склад та основу шампуню та усіх засобів по догляду. Якщо ж Ви не знаєте, що обрати, тоді зверніться до спеціалістів у салонах краси на попросіть надати Вам необхідну консультацію.
Пілінг шкіри голови, навіщо це потрібно?
Це порівняно нова методика по догляду за шкірою голови і волоссям. Вона являє собою очищення шкіри голови від ороговілих клітин і жирних кислот, які накопичуються і перешкоджають харчуванню та зростанню волосся. Після такої чистки волосся стане густішим і буде рости швидше.
Пілінг покращує живлення коріння волосся, стимулює тонус шкіри голови, насичує її киснем. При цьому він абсолютно нешкідливий і підходить абсолютно всім!
В ідеальному варіанті пілінг роблять раз на місяць. Особливо регулярно ця процедура показана молодим дівчатам, оскільки у віці до 23 років відбуваються сильніші гормональні викиди кислот, які як би блокують пори шкіри голови, приводячи до підвищеної жирності волосся, появі лупи і іншим проблемам.

На вологе чисте волосся наноситься спеціальний склад, шкіра голови масажується подушечками пальців по спеціальним лініям.
Далі волосся і шкіра голови обробляються спеціальними шампунями і масками. Вся процедура займає близько години. В результаті шкірний покрив очищається, а коріння волосся отримують додаткове харчування.
По закінченню процедури – волосся набуває здорового блиску і силу, а шкіра голови ідеальну чистоту і харчування!
Бути здоровим – це Ваш вибір!