Омбре – молоде явище в модній індустрії, воно стало популярним приблизно з 2013 року. Цей тип фарбування волосся перетворився в тренд, якого дотримуються багато відомих модниць. Стиль омбре увійшов в моду, коли натуральність і природність отримали статус трендових понять.
Коли ця техніка ще тільки зароджувалася, майстри прагнули відтворити ефект вигорілого на сонці волосся, злегка змінили природний колір на кінцях. Це поняття з’явилося в Каліфорнії. Потрапивши до Голлівуду, воно сподобалося зіркам кіно, і з їх подачі поширилось по всьому світу.
Зірковий приклад
У середовищі IT-girls багато модниць, що спробували фарбування в техніці омбре і стали його вірними прихильницями. До числа таких знаменитостей відносяться актриси Дженніфер Еністон, Сара Джессіка Паркер, сестри Олсен, Ліа Мішель, Джессіка Альба, Олівія Уайлд, Джессіка Біл, Дрю Беррімор, Ніколь Кідман, моделі Бьянка Балті і Наталія Водянова, співачки Дженніфер Лопес і Селена Гомес. Навіть Сальма Хайек з її вугільно-чорним кольором волосся зважилася на невелике освітлення кінчиків.
Що це таке
Суть технології омбре криється в її назві, яке в перекладі з французької означає «тінь» або «затемнення». Майстер-колорист витягує колір по всій довжині волосся, створюючи ефект тіні: коріння і прикоренева частина залишаються недоторканими (іноді трохи затемняются), а кінчики фарбуються в більш світлий відтінок. В результаті виходить стильний градієнт, який може мати як розмиту межу переходу, так і максимально чітку.
Незважаючи на те, що омбре може мати ефект відрослого волосся, нікому і в голову не прийде ставити це в докір його власниці. Ось як змінилися канони краси: адже всього кілька років тому відросле коріння вважалося ознакою поганого смаку.
Кому підійде даний спосіб фарбування?
Його вибирають в основному ті жінки, які не наважуються на кардинальні зміни іміджу, але при цьому хочуть освіжити зовнішній вигляд. Такий хід цілком виправданий: при тому, що ви не розлучаєтеся зі своїм натуральним кольором, а волосся помітно змінюються.
Фарбування волосся в стилі омбре – чудовий варіант для тих, кому подобаються теплі світлі відтінки, але не до душі звичайний «чистий» блонд.
Метод ідеальний для тих жінок, які прагнуть відростити довге здорове волосся, але не готові відмовитися від використання фарби. Якщо пофарбувати локони по всій довжині, це неминуче призведе до їх виснаження, але якщо ви зробите омбре, то ви зумієте максимально зберегти здоров’я вашого волосся.
Якщо у вас зовсім коротке волосся (стрижки «гарсон», «пікс» або «боб»), перед фарбуванням потрібно проконсультуватися з майстром. Через недостатню довжину складно створити гарний градієнт з м’яким переходом.
Позитивні і негативні сторони
До плюсів омбре відноситься наступне:
-
дозволяє освіжити зачіску, не вдаючись до радикальних змін;
-
відмінна риса класики – природність і натуральність;
-
підходить будь-якому віку – від дівчаток до зрілих жінок;
-
можна візуально скорегувати недоліки зовнішності. Наприклад, при невеликому освітленні волосся, що обрамлює обличчя, можна досягти ефекту подовження овалу обличчя. Також можна візуально додати об’єму зачісці, якщо освітлити кінчики стрижки «каскад». Можна додати кілька колірних акцентів в області верхівки або на рівні верхнього краю вуха – це допоможе підкреслити виразність вилиць, брів і очей;
-
коріння не страждає від регулярного підфарбовування;
-
різноманіття палітри кольорів дозволяє вибирати не тільки натуральні відтінки, а й більш епатажні: рожевий, блакитний, ліловий, малиновий та зелений. Але не варто забувати, що метод омбре створювався як спроба створити натуральний ефект вигорілого волосся;
-
легкий догляд за зачіскою. Не потрібно часто відвідувати салон, щоб підфарбувати коріння;
-
якщо світлі кінчики вам набриднуть, з ними можна легко розлучитися – просто поновіть стрижку, відрізавши їх.
До числа мінусів можна віднести наступне:
-
омбре не можна робити на ослабленому сухому волоссі. Ви ризикуєте отримати зачіску, яка в поєднанні з сухими, ламкими і «спаленими» пасмами буде виглядати неакуратно;
-
не варто робити процедуру в домашніх умовах, якщо у вас немає достатнього досвіду. Якщо не вдасться, ви ризикуєте отримати ефект неохайно відросло коріння;
-
висока вартість фарбування.
Види омбре
Класичне – користується особливою популярністю. При такому типі фарбування використовуються два близьких кольори по тону, перехід між якими повинен бути максимально розмитим. Це найбільш натуральний і природний варіант.
З чіткою межею – мається на увазі графічність лінії переходу кольорів.
Ponytail – припускає імітацію вигорілого на сонці волосся, яке було зібране в «кінський хвіст».
З ефектом відросло волосся (вінтажну) – будується на фарбуванні коренів в більш темний відтінок (шоколадний, горіховий, коньячний) і освітлене у середній частині локонів і кінчиків.
Поперечний – має в основі густе мелірування, яке допомагає створити ефект максимальної природності з плавним переходом.
З ефектом полум’я – використовується в основному на темному волоссі. Для цього натуральний колір доповнюється пасмами, пофарбованими в мідний, цегляний, медовий та інші теплі тони.
Радикальне (кардинальне) – маєбюся на увазі використання ненатурального відтінку – синього, рожевого, зеленого і т.п.
Кольорові варіанти:
На темне волосся – для його створення зазвичай використовують невелике освітлення, щоб результат був наближений до натурального. При виборі кольору орієнтуйтеся на свій природний тон. Жагучим брюнеткам з оливковою або смаглявою шкірою потрібно уважно підбирати додатковий колір, щоб не виглядати смішно.
Можна використовувати не тільки відтінки блонда, але і більш підходящі їм тони – шоколадний, горіховий, рудий. Саме так вчинила актриса Сальма Хайек. До речі, якщо після першого фарбування темного волосся в омбре не вдасться досягти потрібного результату, може знадобитися повторне забарвлення, так як чорний пігмент дуже важко вивести.
Омбре на світле волосся найчастіше має затемнення на кінчиках, а іноді і на кореневій частині. Для найсміливіших ідеальний варіант – яскраві і незвичайні кольори на кінцях.
На руде волосся особливо цікаве тим, що виглядає яскраво і незвично. Найчастіше традиційні руді відтінки доповнюються золотистим і червоним. А коріння затемняются – чорним або каштановим.
Підведемо підсумки.
Технологія фарбування в стилі омбре давно перестала бути прерогативою знаменитостей, ставши більш демократичною і поширеною. Її використовують сотні жінок – від представниць молодіжних субкультур, що вважають найкращим радикальні кольори, до солідних бізнес-леді, яким до душі натуральні відтінки. Ефектний зовнішній вигляд робить її справжнім must have`ом в світі стилю, моди і краси.
http://concept-hair.ru/ombre